13/02/2021

Autor:

Info Press

Izvor: Telegraf

Igra dva poluvremena. U prvom je Zvezda napadala i igrala „viktoriju“ ispred gola Radničkog iz Niša, a u drugom se domaćin u potpunosti opustio i imao nekoliko sasvim dobrih prilika da dođe do bodova protiv aktuelnog lidera prvenstva. Na kraju, crveno-beli mogu da se pohvale da su imali uspešnu uvertiru pred veliki evropski duel sa Milanom, bar u bodovnom smislu. Imaće Dejan Stanković šta da promeni, ali se mora reći i da su uslovi za igru zbog niske temperature na jugu Srbije bili jako teški – 0:1 (0:1)!

Koliko je indisponirana ekipa Radničkog bila u prvom poluvremenu govori i podatak da je tokom uvodnih 45 minuta samo jednom uputila udarac ka golu Milana Borjana, a i on je bio izblokiran od strane odbrane. Sa druge strane, crveno-beli su imali čak 12 šuteva i jedan je uspeo da završi iza leđa golmana Borivoja Ristića. Zvezda je dosta toga polagala u udarce iz ugla, a baš nakon jednog takvog je i došla do presudnog vođstva.

Bila je ovo i prva utakmica za Falka u dresu Crvene zvezde. Najnovije pojačanje crveno-belih iz Lećea odigralo je poslednjih deset minuta u dresu crveno-belih, ali nije uspeo dovoljno da se istakne da bi dobio neku konkretniju ocenu.Već od prvog minuta su fudbaleri Zvezde krenuli u potpunu ofanzivu ka golu Radničkog iz Niša. Ređale su se šanse za Beograđane, a možda ponajbolju je „upropastio“ Ben, koji je u 10. minutu istrčao jedan na jedan sa golmanom, ali je Ristić odbranio udarac i pritom se i povredio. No, uspeo je da se pridigne i da odigra susret do samog kraja.

Golman Radničkog je bio u centru pažnje i koji momenat kasnije. U 15. minutu je Pavkov šutirao sa peterca, ali je fudbaler Crvene zvezde šutirao pravo u čuvara mreže Radničkog, koji je loptu samo skrenuo u jedan od nizu kornera, koji su gosti imali tokom prvog poluvremena.

A upravo u 26. minutu posle jednog takvog pao je gol. Gajić je šutirao sjajno, a Ristić je paradom skrenuo loptu u korner. Kada Zvezda u takvoj situaciji nije došla do gola, jeste samo kojih 60 sekundi kasnije. Centrirao je Kanga iz kornera, lopta je upala pravo na peterac i Ivanić se lako sašao i prosledio loptu u nebranjeni deo mreže.

Nastavile su do kraja prvog poluvremena da se ređaju šanse za Crvenu zvezdu. Pokušavali su redom Gajić, Pavkov, Ben… Ali Borivoje Ristić bio je na visini zadatka u svakom od tih napada i uspeo je da sačuva Nišlije u igri. Do kraja prvog dela igre Radnički je čak uspeo i da uspostavi određenu ravnotežu na terenu, ali se sa samo jednim golom prednosti crveno-belih otišlo na veliki odmor.

I kao što smo pomenuli, drugo poluvreme je donelo potpuno drugačije stanje stvari na terenu. Radnički je izašao ofanzivno na teren, željan drugog gola, a Zvezda na početku nije znala kako da odgovori na takvu igru. Đuričković je bio taj koji je najviše pretio, u 53. minutu je uputio lep udarac ka golu Borjana, ali je bio neprecizan, baš kao i u 60. minutu.

Najbolju šansu za poravnanje Nišlije su imale u 56. minutu. Aksentijević je tada pokušao da “prevari” Milana Borjana iz daljine, prebacio je golmana Zvezde u visokom luku, ali je lopta ipak završila na prečki. Da je ona kojim slučajem završila u mreži crveno-belih, bio bi to pravi evrogol.

U 65. minutu je jedan od igrača Radničkog pao u kaznenom prostoru Crvene zvezde. Isprva se činilo da je Gobeljić načinio prekršaj, ali je ponovoljenim snimkom utvrđeno da je sudija Novak Simović doneo pravu odluku, jer je igrač crveno-belih ispravno ispucao loptu daleko od svog gola.

Radnički se nije obeshrabrio ni u završnih 20 minuta igre, iako je propustio nekoliko zaista lepih prilika da prethodno dođe do poravnanja. Ponovo je Đuričković u 72. minutu šutirao iz slične pozicije, ali je lopta otišla levo pored gola. Nekih 10 minuta kasnije je Marković na debiju za Meraklije mogao do gola, ali ni ta lopta nije završila u mreži.

Kako se meč bližio kraju, bila je evidentna sve veća nervoza u taboru Radničkog iz Niša. Samim tim, trener Vladimir Gaćinović je u nadoknadi prvo dobio žuti karton, a potom je i isključen od strane Novaka Simovića. Strateg Nišlija se potom zaleteo u teren u želji da se obračuna sa glavnim sudijom, ali su ga igrači domaće ekipe nekako “odvukli” na drugu stranu.

Do samog kraja, Zvezda je uspela da izdrži pritisak i odnese tri važna boda sa teškog gostovanja na “Čairu”, čime je zadržala devet poena prednosti u odnosu na Partizan. Sa druge strane, domaći ostaju na 31 poenu i sve su dalje od borbe za Evropu.

,

Napišite komentar za ovaj članak

spisak dosadašnjih komentara za ovaj članak

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena * zvezdicom.
Info Press zadržava pravo izbora komentara koji će biti objavljeni, kao i pravo skraćivanja komentara.
Komentare koji sadrže govor mržnje, uvrede i psovke, kao i komentare koji se ne odnose na vest, ne objavljujemo.
Spisak dosadašnjih komentara za članak "Uspešna uvertira Zvezde pred Milan: Ivanić srušio Radnički u Nišu, na ledenom Čairu debitovao Falko".
Podelite vaše mišljenje sa nama. Pošaljite komentar klikom na dugme - napišite komentar.

Najnoviji oglasi

Izdaje se stan kod hotela “Morava” u Čačku

Izdajem stan stan u kvalitetnoj novogradnji kog hotela Morava u Čačku. Stan je kompletno namešten, površine 35 m2. Informacije možete dobiti na: 064/ 148 03 77 064 /510 78 33

BAVARIA TEAM ČAČAK I BAVARIA CENTAR PRELJINA – AMSS

Za sve naše klijente odobravamo posebne mesečne popuste i akcije kao i stalne popuste za penzionere, lica sa troje i više dece kao i za nezaposlena lica, popust 28%.

U našim poslovnicama u Bavaria centar Preljina i Bavaria Team Čačak, Vašu registraciju mozete platiti na više mesečnih rata putem čekova gradjana, putem administrativne zabrane.

JKP „Vodovod“ Čačak – OBAVEŠTENJE

JKP „VODOVOD“ Čačak

Počelo prijavljivanje  za rehabilitaciju  u banjama

Republički fond za penzijsko i invalidsko osiguranje  raspisao je oglas za upućivanje penzionera  na rehabilitaciju za 2024. godinu, a pravo da konkurišu za desetodnevni besplatni  boravak  u banjama i  lečilištima  u  Srbiji  imaju korisnici čija penzija iznosi do 39.850 dinara i imaju prebivalište u Srbiji.

Kliknite ovde za sve oglase

pročitaj još sličnih vesti

Na Zlatiboru otvoren Treći međunarodni Zlatibor kup

Na zlatiborskom Kraljevskom trgu je u petak, 26. aprila 2024. godine svečano otvoren treći međunarodni fudbalski turnir „ZlatiborTegla”.

Fudbaleri GFK Slobode spremno dočekuju Vršac

U drugom kolu plej auta Prve lige Srbije fudbaleri Slobode na svom terenu dočekuju ekipu Vršca. Utakmica se igra u nedelju od 18 sati na stadion Radomir Antić u Užicu

Ulaganje u sportsku infrastrukturu, jedan od  uslova za razvoj sporta

Ulaganje u sportsku infrastrukturu je jedan od prioriteta gradskog rukovodstva u Čačku. U toku je rekonstrukcija  stadiona FK  Polet.  Finansijska sredstva su obezbeđena iz budžeta grada,  kako bi se omogućio razvoj sporta.

Fudbaleri  Vujna  savladali  Mršince  rezultatom  8:0

Fudbaleri  fudbalskog  kluba Vujan  iz  Prislonice   savladali  su   tokom  vikenda ,  na  domaćem  terenu ,  ekipu  iz  Mršinaca  rezultatom  8: 0.  Utakmica je  odigrana u  okviru  4.  kola  Gradske  lige  Čačak.

PRVENSTVO SRBIJE U KARATEU ZA POLETARCE

Na Prvenstvu Srbije u karateu za poletarce, pionire i nade, koje je protekli vikend održano u Mladenovcu takmičari Karate kluba „Užice“ osvojili su pet medalja, jednu zlatnu i po dve srebrne i bronzane.