Info Press

Izvor: Telesport.rs

Kompletirano je prvo kolo u grupama E, F, G i H.

PARIS SG  2- 1 JUVENTUS

Derbi večeri odigran je na Parku prinčeva, Pariz Sen Žermen je savladao Juventus i potvrdio dobar momentum u ranoj fazi sezone. Na Alegrijevu žalost odbrana mu je pukla već posle pet minuta igre, dupli pas odigrali su Mbape i Nejmar, Brazilac je podigao loptu, Francuz je uhvatio na volej, prelepa akcija. Imao je Juventus svoj pokušaj preko Milika, ipak, domaći su još jednom demonstrirali kvalitet u 22. minutu. Sjajna timska akcija i ponovo dupli pas Mbapea i Nejmara, po drugi put se Mbape upisao u listu strelaca večeras.Stvari su se malo zakuvale u 53. minutu, kombinacija posle kornera na levoj strani, Kostić je idealno centrirao, Mekeni bio spretniji od odbrane Pariz Sen Žermena. Mogao je tandem srpskih fudbalera ekspresno da donese izjednačenje dva minuta kasnije, Vlahović je tukao glavom i naterao Donarumu na paradu, u nastavku te akcije Kostić je šutirao, Kimpembe intervenisao pred golom, uspeli su Sveci da posle te šanse udalje rivala odgola i sačuvaju tih 2:1 do kraja.

SEVILLA 0- 4 MANCHESTER SITY

Kao da je Mančester Siti želeo da na Sančez Pishuanu iskali bes zbog kiksa za vikend, Seviljin očajan start sezone sada je još manje prijatan. Prelako su Građani postigli prvi gol, u 20. minutu, De Brujne je lako ušao iza leđa odbrani i asistirao Halandu koji nastavlja nemilosrdno da rešeta. Previše su letargični bili domaći fudbaleri i u 58. minutu, prelako su Foden i Kanselo kombinovali u kaznenom prostoru, ovaj prvi zatim i pogodio donji desni ugao. Aut sa Sitijeve polovine, Haland je povukao kontru, sve lepo pratio i u 67. minutu odbitak poslao u mrežu. Katastrofalno izdanje odbrane Sevilje dodatno je ogolio Dijaš u zaustavnom vremenu – 0:4.

CELTIC 0-3 REAL MADRID

Nešto više od poluvremena izdržao je Seltik na svom stadionu protiv Reala, mada treba reći i da je u tom periodu pokazao zube aktuelnom šampionu Evrope. Popustila je koncentracija u 56. minutu, Valverde je poslao loptu saa desne strane, preciznu kao navođenu, Vinisijus je načeo domaćina.Vrlo brzo je pao i drugi gol, Azar je oduzeo loptu na sredini terena, povukao i dodao do Modrića, slede dva driblinga i majstorska egzekucija. Mat u tri poteza u 77. minutu, dijagonala Krosa, utrčavanje Karvahala i asistencija večeras raspoloženom Azaru – 0:3.

BENFICA 2-0 MAKABI HAIFA

Pobedom je startovala i Benfika, nad Makabijem iz Haife. Na prava uzbuđenja u Lisabonu čekali smo 50 minuta, tada je najpre Grimaldo ubacio naa prvu stativu odakle je Silva prosledio loptu u gol, zatim je asistent kod prvog gola četiri minuta kasnije postigao verovatno i najlepši gol večeri – 2:0.

RB LEABZIG 1-4 SHAKTAR DONETSH

Katastrofalan start sezone Lajpciga se nastavlja, novi šamar večeras su dobili od Šahtjora. Sve je krenulo od neverovatne greške Gulašija u 16. minutu kada je dozvolio Švedu da ni iz čega donese vođstvo gostima. Imao je Lajpcig posed, inicijativu, iz toga se izrodio i izjednačujući pogodak u 57. minutu, sjajna akcija, Šobošlai je odložio za Simakana koji zakucava loptu u mrežu.Poravnanje nije trajalo ni minut, Mudrik je povukao i dodao do Šveda koji je uz odbitak i po drugi put večeras prevario Gulašija. Nova kontra Šahtjora sevnula je u 76. minutu, sada je Sudakov asistent a Mudrik egzekutor. Sjajni Mudrik fenomenalnu partiju krunisao je još jednom asistencijom, za Traorea u 85. minutu – 1:4.

SALZBURG 1-1 AC MILAN

Jedini remi večeras videli smo u Salcburgu gde je gostovao Milan. Džaba je Rosonerima bila inicijativa kada je konfuziju u odbrani u 28. minutu kaznio Okafor. Pet minuta pre kraja poluvremena Salemakers je izjednačio, domaćin je pred sam kraj imao sreće da ga stativa sačuva preokreta – 1:1. Svih 90 minuta na terenu proveo je Strahinja Pavlović.

Napišite komentar za ovaj članak

spisak dosadašnjih komentara za ovaj članak

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena * zvezdicom.
Info Press zadržava pravo izbora komentara koji će biti objavljeni, kao i pravo skraćivanja komentara.
Komentare koji sadrže govor mržnje, uvrede i psovke, kao i komentare koji se ne odnose na vest, ne objavljujemo.
Spisak dosadašnjih komentara za članak "Mbape i Nejmar nadmašili Kostićevu asistenciju, Haland rešeta i na ovom frontu".
Podelite vaše mišljenje sa nama. Pošaljite komentar klikom na dugme - napišite komentar.

Najnoviji oglasi

Izdaje se stan kod hotela “Morava” u Čačku

Izdajem stan stan u kvalitetnoj novogradnji kog hotela Morava u Čačku. Stan je kompletno namešten, površine 35 m2. Informacije možete dobiti na: 064/ 148 03 77 064 /510 78 33

BAVARIA TEAM ČAČAK I BAVARIA CENTAR PRELJINA – AMSS

Za sve naše klijente odobravamo posebne mesečne popuste i akcije kao i stalne popuste za penzionere, lica sa troje i više dece kao i za nezaposlena lica, popust 28%.

U našim poslovnicama u Bavaria centar Preljina i Bavaria Team Čačak, Vašu registraciju mozete platiti na više mesečnih rata putem čekova gradjana, putem administrativne zabrane.

JKP „Vodovod“ Čačak – OBAVEŠTENJE

JKP „VODOVOD“ Čačak

Počelo prijavljivanje  za rehabilitaciju  u banjama

Republički fond za penzijsko i invalidsko osiguranje  raspisao je oglas za upućivanje penzionera  na rehabilitaciju za 2024. godinu, a pravo da konkurišu za desetodnevni besplatni  boravak  u banjama i  lečilištima  u  Srbiji  imaju korisnici čija penzija iznosi do 39.850 dinara i imaju prebivalište u Srbiji.

Kliknite ovde za sve oglase

pročitaj još sličnih vesti

Nezavidan  položaj radnika u Srbiji

Knjiga , koju su pripremili Dr Sanja Paunović i Dr Rajko Kosanović, svedoči o teškom materijalnom položaju radnika I siromaštvu gradjana Srbije.

KONKURSI ZA PRIJEM CIVILNIH LICA U RADNI ODNOS U MINISTARSTVU ODBRANE I VOJSCI SRBIJE

Javni konkursi za prijem lica iz građanstva u radni odnos u Ministarstvu odbrane i Vojsci Srbije u svojstvu civilnih lica objavljeni su na veb-sajtovima Ministarstva odbrane i Vojske Srbije i u magazinu „Odbrana“.

Urađen pristupni put ka manastiru Jovanje

Urađen je pristupni put ka manastiru Jovanje. Na ovaj način  omogućen je lakši prilaz ka ovoj svetinji koja se nalazi 5 km od Ovčar Banje.

Prvi maj u Ovčar Banji

Ovčarsko-kablarska klisura je destinacija  koju domaći i strani turisti  trdicionalno biraju za Prvi maj. Međunarodni praznik rada prilika je i da se u prijatnoj atmosferi provede dan u prirodi.