,


Jedna dobra i jedna loša vest o drugom talasu koronavirusa

Jedna dobra i jedna loša vest o drugom talasu koronavirusa

11/05/2020

Autor: 

Info Press

Izvor: RTS

Foto: Pixabay

Najnoviji podaci pokazuju da je procenat zaraženih koronavirusom u Srbiji 1,2 odsto u odnosu na broj testiranih u poslednja 24 sata. Jasno je da se epidemija gasi, a kada je reč o drugom talasu, postoje dve mogućnosti, kaže epidemiolog Predrag Kon.

Šta će biti posle leta i da li će se koronavirussa južne hemisfere vratiti na severnu, videćemo, rekao je epidemiolog Predrag Kon na konferenciji za medije povodom najnovijih podataka o toku epidemije koronavirusa.

Kon je ukazao da postoje dve mogućnosti – da virus preživi i da se na jesen ponovo vrati ili da nestane.

Objašnjavajući prvu mogućnost, epidemiolog je ukazao da je virus posebno aktivan u delovima južne hemisfere, pre svega u Brazilu i delovima Afrike, dok u Australiji nije.

“Nije nemoguće očekivati da tamo ispuca svoj potencijal, to je veliko pitanje. Važno je kako će se ponašati tamo kad je zima, a ovde jul i avgust. Na osnovu tih podataka procenićemo šta možemo da očekujemo”, istakao je Kon.

U tom kontekstu, kaže da je skeptičan po pitanju stečenog imuniteta u Srbiji.

“Mislim da neće biti tako mnogo kod nas jer smo mnoge sačuvali, pre svih starije i decu. Ako se virus ponovo vrati na sever, onda nailazi na plodno tle gde dalje može da se pronosi. Onda smo u nešto boljoj situaciji nego na početku, sa više iskustva. Postoji više opremljenosti, kapaciteta, sve je na našoj strani. Ali postoji drugi deo, a to je ono da li ćemo biti potpuno spremni da prihvatimo da je i to moguće”, rekao je epidemiolog.

Još uvek je, kako kaže, prerano o tome pričati.

“Vakcine neće biti u to vreme, još je rano i opet ćemo biti u slučnoj situaciji ako se sve to dogodi”, naveo je Kon.

Druga mogućnost je da virus ne preživi i ne vrati se na sever, kaže Kon.

“Optimisti tako saopštavaju, a mi navijamo za optimiste i navijamo da virusa nema i da nestane i da ga ne vidimo više nikada, ali moramo biti spremni i za njegov povratak na jesen”, istakao je Kon.

Procenat pozitivnost danas 1,2 odsto
Predrag Kon je naveo da je sastanak Kriznog štaba zakazan za sutra u 13 časova.

“Zna se da oni koji dolaze u našu zemlju moraće da imaju pi-si-ar test ne stariji od 72 sata. Ako ga nemaju, onda mora da se sprovodi samoizolacija ako se radi o našem građaninu ili karantin za stranog državljanina ili da napravi test na našoj teritoriji, pa ako je negativan, onda da ne bude pod nadzorom. Što se tiče izlaska, načelno zavisi od zahteva zemalja u koje putuje. Očekujemo da će se to definisati sutra na sednici kriznog štaba”, naveo je Kon.

Na pitanje šta misli o proteklih pet dana od ukidanja vanrednog stanja, kaže da opuštanje ide prebrzo.

“Veliki broj građana poštuje mere, a da se ne vidi toliko, zavisno od očiju kojim čovek gleda. Ja sam u Beogradu zadovoljan gradskim prevozom. Onih starijih ima vrlo malo i pojedinačno u prevozu. To je dobro za njih prvenstveno. To znači da su poštovali preporuke. Imate na raznim mestima gde se apsolutno poštuju preporuke, i od vlasnika kafića i restorana. Kako je to na nivou preporuke za same korisnike, onda je na njima da procene rizik”, naveo je Kon.

Prema njegovim rečima, činjenica je da je bilo primamljivo izaći i možda je bila pojačana potreba za druženjem koja je mogla da se uoči.

“Sigurno da jesmo pomalo zabrinuti zbog toga, ali će se efekat povećanja frekvencija kontakata videti za sedam do deset dana. Otvaranje je počelo 27. aprila. Tada apsolutno ništa nismo videli, videli smo konstantno smanjenje. Otvarani su kafići i restorani već četvrtog. Još uvek imamo smanjenje. Pratićemo sve to i podsećamo da smo u prelaznom periodu”, kazao je Kon.

Dodaje da je procenat pozitivnost danas 1,2 posto.

Epidemiološka situacija još nesigurna
“Brojevi nisu loši i uklapaju se u ono što smo očekivali. Za sada nemamo posebne pokazatelje koji bi potkrepili brigu, ali potrebno je da je iskažemo da bismo uticali na ljude da se uzdrže još dve nedelje. Mi ćemo ovo saopštavati kada bude jasno da smo na nuli, onda je svima jasno da nema brige uopšte. Kad padne ispod jedan, to je onaj trenutak kada i za starije od 65 godina mogu da kažem da mogu da koriste prevoz, ali isključivo uz zaštitnu opremu”, istakao je Kon.

Ističe da je epidemiološka situacija još nesigurna, jer još imamo povremeno negde porast.

“Imamo i neke druge indikatore koji pokazuju neku nestabilnost, mada je trend ukupno gledano jasno da se ovo gasi. Vidimo da smo se opustili, pa nas to malo onespokojava. S druge strane, i ja pozivam ljude da se vrate u život. Moramo se vratiti u život i sprovoditi mere. Stari moraju i dalje da se čuvaju, a mladi da čuvaju stare”, naveo je Kon.

Prema njegovim rečima, kada procenat pozitivnih padne ispod 0,5 odsto, tada možemo da kažemo da je sporadično.

U toku juna se može očekivati da ne bude smrtnih slučajeva
“Sporadičnost može još dugo da se održava, ali u toku juna može da se očekuje da se to ugasi. Da li će to da se desi ne znam, ali u junu, ako ništa drugo, mislim da smrtnih slučajeva ne bi trebalo da bude uopšte, možda čak i ranije”, ukazao je Kon.

Epidemija je, napominje, na silaznoj putanji i ne možemo da se ponašamo kao kada je bila u usponu.

“Ne vidim razliku u odnosu na kineski model. Ljudima je možda nejasna brzina povlačenja. Nama je šesta nedelja bio maksimum. Od tada do sada, od 19. aprila do danas prošle su tri nedelje. To je za jednu epidemiju ogroman period. Šest do osam nedelja prirodno traje epidemija, ovo traje duže zbog mera koje smo preduzeli. Vraćanje u život može da izgleda kao da je neočekivano prerano. Vraćanje u život do 27. aprila možda niko nije očekivao. Vanredne mere i dalje traju, škole su zatvorene, naš je predlog da budu zatvorene do 31. maja. Sve ostalo su nadležnosti Ministarstva prosvete”, izjavio je Kon.

Isto je, dodaje, važilo i za vrtiće, pa su oni od danas morali da počnu da rade.

“Ne možemo tvrditi da se ništa neće desiti. U popuštanju se povećava broj kontakata više nego što bismo želeli. Za sada su zatvoreni bioskopi i pozorišta, razni kulturni događaji. Još puno toga ima da se uradi da bismo se vratili u redovno stanje. Još smo ne pod vanrednim stanjem, ali pod vanrednim merama jesmo”, istakao je Kon.

Šta će biti sa školama
Odgovarajući na pitanje da li će biti dodatnih preporuka za škole ukoliko budu otvorene posle 31. maja, Kon je rekao da one za sada nisu propisane niti su nacrti zamišljeni.

“Biće opšte mere pranja ruku, lične higijene. Nastava se sprovodi u učionicama, fizičko distanciranje u takvim uslovima ne možete posebno da sprovedete. Može da postoji opšti predlog, distanciranje je teško sprovoditi posebno u nižim razredima, kao i u vrtićima”, rekao je Kon.

Najosnovije je, kaže, da deca budu potpuno zdrava kad ulaze u kolektiv, da ne dolaze sa bilo kakvim tegobama ili bolesna.

“Ako se formiraju kolektivi, bitno je da se o tome posebno vodi računa. Ako neko ima tegobe, posebno respiratornih, ne može biti u školi”, istakao je epidemiolog.

Stevanović: Za sedam dana do dve nedelje prve bolnice se isključuju iz kovid sistema
Direktor Infektivne klinike, dr Goran Stevanović, rekao je da je sve vreme trajanja epidemije bilo omogućeno u svim zdravstvenim ustanovama koje nisu kovid bolnice obavljanje hitnih pregleda.

“U hematološkim i onkološkim institucijama su započeli kontrolni pregledi, nastavljaju se po redovnom planu. Očekujemo, ako sve bude išlo po planu, da za nekih sedam dana do dve nedelje počnu prve bolnice da se isključuju iz kovid sistema, a one ostale kao KBC ‘Bežanijska kosa’ ili deo Kliničkog centra i dalje rade normalno”, rekao je Stevanović.

Prema njegovim rečima, taj povratak će vrlo brzo započeti.

“Koliko će nam vremena trebati zavisi od toga koliko ćemo imati obolelih za kovid bolnice, jer je cilj da se napravi balans između onih koji boluju od kovida i drugih. To je praktično dnevna procena. Postupak bolnice da se ona vrati iz kovid sistema u nekovid sistem bolnice traje oko sedam dana, jer podrazumeva testiranje personala, kompletnu dezinfekciju cele bolnice. Moguće je da se, na primer, u velikim kliničkim centrima kao KC Srbije i KC Niš, opredele da dve zgrade rade kao kovid, a druge dve to ne rade. Pre toga mora da se uradi dezinfekcija. U narednom periodu će se sve više kapaciteta opredeljivati za nekovid pacijente”, naveo je Stevanović.

Napišite komentar za ovaj članak

spisak dosadašnjih komentara za ovaj članak

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena * zvezdicom.
Info Press zadržava pravo izbora komentara koji će biti objavljeni, kao i pravo skraćivanja komentara.
Komentare koji sadrže govor mržnje, uvrede i psovke, kao i komentare koji se ne odnose na vest, ne objavljujemo.
Spisak dosadašnjih komentara za članak "Jedna dobra i jedna loša vest o drugom talasu koronavirusa". 
Podelite vaše mišljenje sa nama. Pošaljite komentar klikom na dugme - napišite komentar.

Najnoviji oglasi

Izdaje se stan kod hotela “Morava” u Čačku

Izdajem stan stan u kvalitetnoj novogradnji kog hotela Morava u Čačku. Stan je kompletno namešten, površine 35 m2. Informacije možete dobiti na: 064/ 148 03 77 064 /510 78 33

BAVARIA TEAM ČAČAK I BAVARIA CENTAR PRELJINA – AMSS

Za sve naše klijente odobravamo posebne mesečne popuste i akcije kao i stalne popuste za penzionere, lica sa troje i više dece kao i za nezaposlena lica, popust 28%.

BAVARIA TEAM ČAČAK I BAVARIA CENTAR PRELJINA – AMSS

U našim poslovnicama u Bavaria centar Preljina i Bavaria Team Čačak, Vašu registraciju mozete platiti na više mesečnih rata putem čekova gradjana, putem administrativne zabrane.

JKP „Vodovod“ Čačak – OBAVEŠTENJE

JKP „VODOVOD“ Čačak

Počelo prijavljivanje  za rehabilitaciju  u banjama

Republički fond za penzijsko i invalidsko osiguranje  raspisao je oglas za upućivanje penzionera  na rehabilitaciju za 2024. godinu, a pravo da konkurišu za desetodnevni besplatni  boravak  u banjama i  lečilištima  u  Srbiji  imaju korisnici čija penzija iznosi do 39.850 dinara i imaju prebivalište u Srbiji.

Kliknite ovde za sve oglase

pročitaj još sličnih vesti

Autokaravan “Pamtim I poštujem” u Užicu

Autokaravan “Pamtim I poštujem“ održava se u Srbiji već pet godina, kreće se putevima naših slavnih predaka I polazi svake godine 9. maja iz Beograda šetnjom „Besmtnog puka“.

14 godina rada užičkog Dnevnog boravka za decu i mlade sa smetnjama u razvoju

Povodom 14 godina rada užičkog Dnevnog boravka za decu i mlade sa smetnjama u razvoju, organizovane su danas “Igre bez granica“ za korisnike samog boravka i korisnike ovakvih i sličnih usluga u široj društvenoj zajednici.

Pretežno sunčano sa letnjih 29 stepeni, bez jakog vetra

Sa zapada i jugozapada počeće da stiže toplija vazdušna masa. Jutarnja temperatura od 9 do 14 stepeni, a najviša dnevna, letnja, od 26 do 29.

Na Zlatiboru otvoren Centar za mlade

Na Zlatiboru je otvoren Centar za mlade opštine Čajetina.Ovaj centar otvara nove horizonte, inspiriše kreativnost i osnažuje mlade da budu aktivni učesnici u oblikovanju svoje budućnosti i zajednice u kojoj žive.U saradnji sa… […]

Komunalni otpad iz Čačka odvozi se na deponiju u Kraljevo

Požar je do sada, velikom naporom mehanizacije I ljudstva, ugašen na polovini deponije koja je zahvaćena požarom Termalnim dronovima je snimljen kompletan teren na deponiji I na taj način će se locirati mesto na kojem je izbio požar, kako se pretpostvlja na dubini od oko 15 metara.

Kliknite ovde za sve vesti iz društva

pretraži sajt

Broj pregleda

Brojač
137

Pregleda do sada

Hvala što pratite naš portal.

najnovije vesti

Podelite objavu

Kliknite na znak plus

Podelite vest na društvenim mrežama.

Zapratite nas na fejsbuku

VRATITE SE NA POČETAK STRANE

Impresum  •  Marketing  •  Kontakt informacije  •  Uslovi korišćenja  •  Politika privatnosti  •  Deklaracija o kolačićima  •  Pristup podacima 

2024 © Info Press - Sva prava zadržana. Web design by Real Media Factory

Jedna dobra i jedna loša vest o drugom talasu koronavirusa

11/05/2020
Autor:
Info Press
Izvor: RTS
Foto: Pixabay

Najnoviji podaci pokazuju da je procenat zaraženih koronavirusom u Srbiji 1,2 odsto u odnosu na broj testiranih u poslednja 24 sata. Jasno je da se epidemija gasi, a kada je reč o drugom talasu, postoje dve mogućnosti, kaže epidemiolog Predrag Kon.

Šta će biti posle leta i da li će se koronavirussa južne hemisfere vratiti na severnu, videćemo, rekao je epidemiolog Predrag Kon na konferenciji za medije povodom najnovijih podataka o toku epidemije koronavirusa.

Kon je ukazao da postoje dve mogućnosti – da virus preživi i da se na jesen ponovo vrati ili da nestane.

Objašnjavajući prvu mogućnost, epidemiolog je ukazao da je virus posebno aktivan u delovima južne hemisfere, pre svega u Brazilu i delovima Afrike, dok u Australiji nije.

“Nije nemoguće očekivati da tamo ispuca svoj potencijal, to je veliko pitanje. Važno je kako će se ponašati tamo kad je zima, a ovde jul i avgust. Na osnovu tih podataka procenićemo šta možemo da očekujemo”, istakao je Kon.

U tom kontekstu, kaže da je skeptičan po pitanju stečenog imuniteta u Srbiji.

“Mislim da neće biti tako mnogo kod nas jer smo mnoge sačuvali, pre svih starije i decu. Ako se virus ponovo vrati na sever, onda nailazi na plodno tle gde dalje može da se pronosi. Onda smo u nešto boljoj situaciji nego na početku, sa više iskustva. Postoji više opremljenosti, kapaciteta, sve je na našoj strani. Ali postoji drugi deo, a to je ono da li ćemo biti potpuno spremni da prihvatimo da je i to moguće”, rekao je epidemiolog.

Još uvek je, kako kaže, prerano o tome pričati.

“Vakcine neće biti u to vreme, još je rano i opet ćemo biti u slučnoj situaciji ako se sve to dogodi”, naveo je Kon.

Druga mogućnost je da virus ne preživi i ne vrati se na sever, kaže Kon.

“Optimisti tako saopštavaju, a mi navijamo za optimiste i navijamo da virusa nema i da nestane i da ga ne vidimo više nikada, ali moramo biti spremni i za njegov povratak na jesen”, istakao je Kon.

Procenat pozitivnost danas 1,2 odsto
Predrag Kon je naveo da je sastanak Kriznog štaba zakazan za sutra u 13 časova.

“Zna se da oni koji dolaze u našu zemlju moraće da imaju pi-si-ar test ne stariji od 72 sata. Ako ga nemaju, onda mora da se sprovodi samoizolacija ako se radi o našem građaninu ili karantin za stranog državljanina ili da napravi test na našoj teritoriji, pa ako je negativan, onda da ne bude pod nadzorom. Što se tiče izlaska, načelno zavisi od zahteva zemalja u koje putuje. Očekujemo da će se to definisati sutra na sednici kriznog štaba”, naveo je Kon.

Na pitanje šta misli o proteklih pet dana od ukidanja vanrednog stanja, kaže da opuštanje ide prebrzo.

“Veliki broj građana poštuje mere, a da se ne vidi toliko, zavisno od očiju kojim čovek gleda. Ja sam u Beogradu zadovoljan gradskim prevozom. Onih starijih ima vrlo malo i pojedinačno u prevozu. To je dobro za njih prvenstveno. To znači da su poštovali preporuke. Imate na raznim mestima gde se apsolutno poštuju preporuke, i od vlasnika kafića i restorana. Kako je to na nivou preporuke za same korisnike, onda je na njima da procene rizik”, naveo je Kon.

Prema njegovim rečima, činjenica je da je bilo primamljivo izaći i možda je bila pojačana potreba za druženjem koja je mogla da se uoči.

“Sigurno da jesmo pomalo zabrinuti zbog toga, ali će se efekat povećanja frekvencija kontakata videti za sedam do deset dana. Otvaranje je počelo 27. aprila. Tada apsolutno ništa nismo videli, videli smo konstantno smanjenje. Otvarani su kafići i restorani već četvrtog. Još uvek imamo smanjenje. Pratićemo sve to i podsećamo da smo u prelaznom periodu”, kazao je Kon.

Dodaje da je procenat pozitivnost danas 1,2 posto.

Epidemiološka situacija još nesigurna
“Brojevi nisu loši i uklapaju se u ono što smo očekivali. Za sada nemamo posebne pokazatelje koji bi potkrepili brigu, ali potrebno je da je iskažemo da bismo uticali na ljude da se uzdrže još dve nedelje. Mi ćemo ovo saopštavati kada bude jasno da smo na nuli, onda je svima jasno da nema brige uopšte. Kad padne ispod jedan, to je onaj trenutak kada i za starije od 65 godina mogu da kažem da mogu da koriste prevoz, ali isključivo uz zaštitnu opremu”, istakao je Kon.

Ističe da je epidemiološka situacija još nesigurna, jer još imamo povremeno negde porast.

“Imamo i neke druge indikatore koji pokazuju neku nestabilnost, mada je trend ukupno gledano jasno da se ovo gasi. Vidimo da smo se opustili, pa nas to malo onespokojava. S druge strane, i ja pozivam ljude da se vrate u život. Moramo se vratiti u život i sprovoditi mere. Stari moraju i dalje da se čuvaju, a mladi da čuvaju stare”, naveo je Kon.

Prema njegovim rečima, kada procenat pozitivnih padne ispod 0,5 odsto, tada možemo da kažemo da je sporadično.

U toku juna se može očekivati da ne bude smrtnih slučajeva
“Sporadičnost može još dugo da se održava, ali u toku juna može da se očekuje da se to ugasi. Da li će to da se desi ne znam, ali u junu, ako ništa drugo, mislim da smrtnih slučajeva ne bi trebalo da bude uopšte, možda čak i ranije”, ukazao je Kon.

Epidemija je, napominje, na silaznoj putanji i ne možemo da se ponašamo kao kada je bila u usponu.

“Ne vidim razliku u odnosu na kineski model. Ljudima je možda nejasna brzina povlačenja. Nama je šesta nedelja bio maksimum. Od tada do sada, od 19. aprila do danas prošle su tri nedelje. To je za jednu epidemiju ogroman period. Šest do osam nedelja prirodno traje epidemija, ovo traje duže zbog mera koje smo preduzeli. Vraćanje u život može da izgleda kao da je neočekivano prerano. Vraćanje u život do 27. aprila možda niko nije očekivao. Vanredne mere i dalje traju, škole su zatvorene, naš je predlog da budu zatvorene do 31. maja. Sve ostalo su nadležnosti Ministarstva prosvete”, izjavio je Kon.

Isto je, dodaje, važilo i za vrtiće, pa su oni od danas morali da počnu da rade.

“Ne možemo tvrditi da se ništa neće desiti. U popuštanju se povećava broj kontakata više nego što bismo želeli. Za sada su zatvoreni bioskopi i pozorišta, razni kulturni događaji. Još puno toga ima da se uradi da bismo se vratili u redovno stanje. Još smo ne pod vanrednim stanjem, ali pod vanrednim merama jesmo”, istakao je Kon.

Šta će biti sa školama
Odgovarajući na pitanje da li će biti dodatnih preporuka za škole ukoliko budu otvorene posle 31. maja, Kon je rekao da one za sada nisu propisane niti su nacrti zamišljeni.

“Biće opšte mere pranja ruku, lične higijene. Nastava se sprovodi u učionicama, fizičko distanciranje u takvim uslovima ne možete posebno da sprovedete. Može da postoji opšti predlog, distanciranje je teško sprovoditi posebno u nižim razredima, kao i u vrtićima”, rekao je Kon.

Najosnovije je, kaže, da deca budu potpuno zdrava kad ulaze u kolektiv, da ne dolaze sa bilo kakvim tegobama ili bolesna.

“Ako se formiraju kolektivi, bitno je da se o tome posebno vodi računa. Ako neko ima tegobe, posebno respiratornih, ne može biti u školi”, istakao je epidemiolog.

Stevanović: Za sedam dana do dve nedelje prve bolnice se isključuju iz kovid sistema
Direktor Infektivne klinike, dr Goran Stevanović, rekao je da je sve vreme trajanja epidemije bilo omogućeno u svim zdravstvenim ustanovama koje nisu kovid bolnice obavljanje hitnih pregleda.

“U hematološkim i onkološkim institucijama su započeli kontrolni pregledi, nastavljaju se po redovnom planu. Očekujemo, ako sve bude išlo po planu, da za nekih sedam dana do dve nedelje počnu prve bolnice da se isključuju iz kovid sistema, a one ostale kao KBC ‘Bežanijska kosa’ ili deo Kliničkog centra i dalje rade normalno”, rekao je Stevanović.

Prema njegovim rečima, taj povratak će vrlo brzo započeti.

“Koliko će nam vremena trebati zavisi od toga koliko ćemo imati obolelih za kovid bolnice, jer je cilj da se napravi balans između onih koji boluju od kovida i drugih. To je praktično dnevna procena. Postupak bolnice da se ona vrati iz kovid sistema u nekovid sistem bolnice traje oko sedam dana, jer podrazumeva testiranje personala, kompletnu dezinfekciju cele bolnice. Moguće je da se, na primer, u velikim kliničkim centrima kao KC Srbije i KC Niš, opredele da dve zgrade rade kao kovid, a druge dve to ne rade. Pre toga mora da se uradi dezinfekcija. U narednom periodu će se sve više kapaciteta opredeljivati za nekovid pacijente”, naveo je Stevanović.

Napiši komentar

komentari

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena * zvezdicom. Info Press zadržava pravo izbora komentara koji će biti objavljeni, kao i pravo skraćivanja komentara. Komentare koji sadrže govor mržnje, uvrede i psovke, kao i komentare koji se ne odnose na vest, ne objavljujemo.
Spisak dosadašnjih komentara za članak "Jedna dobra i jedna loša vest o drugom talasu koronavirusa". Podelite vaše mišljenje sa nama. Pošaljite komentar klikom na dugme - napišite komentar.

Najnoviji oglasi

Izdaje se stan kod hotela “Morava” u Čačku

Izdajem stan stan u kvalitetnoj novogradnji kog hotela Morava u Čačku. Stan je kompletno namešten, površine 35 m2. Informacije možete dobiti na: 064/ 148 03 77 064 /510 78 33

BAVARIA TEAM ČAČAK I BAVARIA CENTAR PRELJINA – AMSS

Za sve naše klijente odobravamo posebne mesečne popuste i akcije kao i stalne popuste za penzionere, lica sa troje i više dece kao i za nezaposlena lica, popust 28%.

BAVARIA TEAM ČAČAK I BAVARIA CENTAR PRELJINA – AMSS

U našim poslovnicama u Bavaria centar Preljina i Bavaria Team Čačak, Vašu registraciju mozete platiti na više mesečnih rata putem čekova gradjana, putem administrativne zabrane.

Pogledaj sve oglase

Pročitaj slične vesti

Autokaravan “Pamtim I poštujem” u Užicu

Autokaravan “Pamtim I poštujem“ održava se u Srbiji već pet godina, kreće se putevima naših slavnih predaka I polazi svake godine 9. maja iz Beograda šetnjom „Besmtnog puka“.

14 godina rada užičkog Dnevnog boravka za decu i mlade sa smetnjama u razvoju

Povodom 14 godina rada užičkog Dnevnog boravka za decu i mlade sa smetnjama u razvoju, organizovane su danas “Igre bez granica“ za korisnike samog boravka i korisnike ovakvih i sličnih usluga u široj društvenoj zajednici.

Pretežno sunčano sa letnjih 29 stepeni, bez jakog vetra

Sa zapada i jugozapada počeće da stiže toplija vazdušna masa. Jutarnja temperatura od 9 do 14 stepeni, a najviša dnevna, letnja, od 26 do 29.

Pogledaj sve vesti

pretraži sajt

Zapratite nas na fejsbuku

redakcija@infopress.rs

Marketing@infopress.rs

VRATITE SE NA POČETAK STRANE
angle-double-up