Partizan odbranom deklasirao Borac – crno-beli ne znaju za poraz

30/10/2021

Autor:

Info Press

Izvor: Nova S

Košarkaši Partizana pobedili su Borac iz Čačka 88:68 u meču šestog kola ABA lige i nastavili da dominiraju u regionalnom takmičenju.

Crno-beli su do trijumfa stigli pre svega vrhunskom odbranom kojom su „odsekli“ organizaciju napada domaćih.

Željko Obradović je u svom gradu dobio ovacije pre početka meča, a Partizan je tokom utakmice pokazao šta je i Žoca učinilo velikim.

Borac nije mogao da izađe na kraj sa agresivnošću crno-belih, pa nije ponovio ni podvige iz prethodne sezone, kada je dva puta slavio u ABA ligi protiv Partizana.

Prvo poluvreme počelo je u znaku veoma čvrstog presinga gostiju. Ako se izuzmu štucavice u napadu u prvim minutima, crno-beli su tokom tog dela igre bili nadmoćni.

Ukradene lopte iz kojih bi usledile kontre i zakucavanja Partizana, frustrirale su Čačane, čiji trener Marko Marinović i igrači nisu mogli da nađu rešenje.

Aleksa Avramović je prvi krenuo sa fanatičnom odbranom na lopti, a kada se zebnja uvukla u organizatore igre Borca, Partizanu je bilo lakše.

Alen Smailagić je skakao i zakucavao, Rade Zagorac je imao svoju rolu poena, a Partizan je postepeno povećavao prednost.

Meč je počeo nešto boljom igrom Borca, Avramović je u kontri tačno posle tri minuta upisao prve poene za svoj tim i od tog trenutka su se crno-beli razigravali i bivali sve bolji.

Prvu četvrtinu završili su sa 19:10, a prvu dvocifrenu prednost stekli su u drugoj deonici, košem Zagorca za 27:17.

Do kraja poluvrmena Partizan je nastavio da igra agresivno, iznudio je osam izgubljenih lopti Borca, kom nije pomoglo ni deset poena iskusnog Save Lešića.

Na poluvreme se otišlo ubedljivom prednošću crno-belih, koji su u finišu drugog perioda zahvaljujući Smailagiću stigli do 44:31.

Još kada se razigrao i Rodions Kurucs, Partizan je njegovom i trojkom Zeka Ledeja, uz Zekovo zakucavanje, otišao na 60:40 posle 25 minuta igre.

Samo pet minuta je bilo potrebno crno-belima da ubace čak 16 poena, skoro polovinu od onoga zašta im je prethodno bilo potrebno celo poluvreme.

Izgubljene lopte su nastavile da muče Borac, njihov rival nije prekinuo da ih krade i zakucava, pa je već u trećoj četvrtini kvalitet i rezultat vidno bio na strani Partizana.

Kada je sirena označila kraj treće četvrtine, crno-beli su vodili +23 i bilo je jasno ko će pobediti.

,

Napišite komentar za ovaj članak

spisak dosadašnjih komentara za ovaj članak

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena * zvezdicom.
Info Press zadržava pravo izbora komentara koji će biti objavljeni, kao i pravo skraćivanja komentara.
Komentare koji sadrže govor mržnje, uvrede i psovke, kao i komentare koji se ne odnose na vest, ne objavljujemo.
Spisak dosadašnjih komentara za članak "Partizan odbranom deklasirao Borac – crno-beli ne znaju za poraz".
Podelite vaše mišljenje sa nama. Pošaljite komentar klikom na dugme - napišite komentar.

Najnoviji oglasi

Izdaje se stan kod hotela “Morava” u Čačku

Izdajem stan stan u kvalitetnoj novogradnji kog hotela Morava u Čačku. Stan je kompletno namešten, površine 35 m2. Informacije možete dobiti na: 064/ 148 03 77 064 /510 78 33

BAVARIA TEAM ČAČAK I BAVARIA CENTAR PRELJINA – AMSS

Za sve naše klijente odobravamo posebne mesečne popuste i akcije kao i stalne popuste za penzionere, lica sa troje i više dece kao i za nezaposlena lica, popust 28%.

U našim poslovnicama u Bavaria centar Preljina i Bavaria Team Čačak, Vašu registraciju mozete platiti na više mesečnih rata putem čekova gradjana, putem administrativne zabrane.

JKP „Vodovod“ Čačak – OBAVEŠTENJE

JKP „VODOVOD“ Čačak

Počelo prijavljivanje  za rehabilitaciju  u banjama

Republički fond za penzijsko i invalidsko osiguranje  raspisao je oglas za upućivanje penzionera  na rehabilitaciju za 2024. godinu, a pravo da konkurišu za desetodnevni besplatni  boravak  u banjama i  lečilištima  u  Srbiji  imaju korisnici čija penzija iznosi do 39.850 dinara i imaju prebivalište u Srbiji.

Kliknite ovde za sve oglase

pročitaj još sličnih vesti

Još  jedna  pobeda   fudbalera  Vujna

Fudbaleri Vujna  iz  Prislonice  savladali  su  tokom  vikenda ekipu  Budućnosti  iz  Stančića   rezultatom  6: 0.  Utakmica je  odigrana  u  okviru  5. kola Gradske  lige  Čačak na terenima  Sportskog  centra  Mladost  gde  je  održan  i  prošli  meč  sa  timom   iz  Stančića.

Jedinstvo Konjevići ubedljivo protiv Sevojna 4-0

U poslednjem kolu Zapadno moravske fudbalske zone Jedinstvo iz Konjevića savladalo je na svom terenu Sevojno iz Užica rezultatom 4-0.

VESNIĆ PODIJUMOM ZAPOČEO SEZONU ŠAMPIONATA EVROPE NA BRTSKIM STAZAMA

Srpski automobilista Milovan Vesnić započeo je sezonu Šampionata Evrope na brdskim stazama (FIA EHCC) osvajanjem drugog mesta na austrijskoj stazi Rehberg.

Na Zlatiboru otvoren Treći međunarodni Zlatibor kup

Na zlatiborskom Kraljevskom trgu je u petak, 26. aprila 2024. godine svečano otvoren treći međunarodni fudbalski turnir „ZlatiborTegla”.

Fudbaleri GFK Slobode spremno dočekuju Vršac

U drugom kolu plej auta Prve lige Srbije fudbaleri Slobode na svom terenu dočekuju ekipu Vršca. Utakmica se igra u nedelju od 18 sati na stadion Radomir Antić u Užicu