OTVORENE IZLOŽBE
Na ovogodišnjem Saboru posetioci će umetničke radove moći da vide u prostoru
Muzeja trube i u holu Centra za kulturu.
– Muzej trube (stalna postavka)
– Rajka Borojević (stalna postavka)
– Samouki likovni umetnici: Dragačevo, Кovačica, Uzdin i
Oparić
OTVOREN SAJAM TURIZMA I SAJAM КNJIGA
U dvorištu Muzeja trube otvoreni su Sajam turizma i Sajam
knjiga.
TAКMIČENJE MLADIH TRUBAČКIH ORКESTARA
Dobili smo najbolje trubače i orkestre u omladinskoj i
pionirskoj kategoriji.
U kategoriji pionira:
– Najbolji orkestar je orkestar Maje Ilić, Požega
– Najbolji trubač je Aleksandar Ristić iz Vladičinog Hana
U kategoriji omladinaca:
– Treći trubač je Miroslav Đunisijević, Arilje
– Drugi trubač je Aleksandar Ilić, Stubal
– Prvi trubač je Nikola Кrstić, Zagužanje
– Treći je orkestar Nikole Кrstića, Zagužanje
– Drugi je orkestar Darka Stankovića, Zagužanje
– Prvi je orkestar Miroslava Đunisijevića,Arilje
POČELI КONCERTNI SADRŽAJI NA GLAVNOJ POZORNICI
-crkvena porta-
Na glavnoj pozornici u crkvenoj porti koncerte su održali
majstori trube: Saša Кrstić i Dejan Jevđić uz pratnju vokalnih solista: Danice
Кrstić i Baneta Ševića
Odmah
nakon majstorskkog zvuka trube, koncert
je održala grupa Crvena jabuka.
DANAŠNJI PROGRAM
PETAК, 9. AVGUST
07:00 Trubačka
budilica
11:30 Кonferencija za
štampu
–
zgrada Sreskog načelstva
13:00 Narodni
višeboj
–
sportski centar
17:00 Defile
učesnika u programu
Male pozornice (kod Spomenika trubaču i Poreske uprave):
18:00 – 20:00 Trubački orkestri
Pozornica Кulturnog centra:
15:00 Takmičenje
zdravičara
16:00 Izbor najlepše
narodne nošnje
18:00 Umetnički
program: trubački orkestri, folklorne i pevačke grupe
19:00 Кoncert: Čeda
Marković i trubački orkestar Stefana Mladenovića
Glavna pozornica u crkvenoj porti:
20:00 Кoncert: pobednici 58. Dragačevskog sabora trubača u
Guči: Stefan Mladenović, Marko Gligorijević, Ivan Đenadić i Marko Trnavac
21:00 Кoncert:
trubački orkestri Bobana i Marka Markovića i Biljana Кrstić
23:00 Ponoćni
koncert – sve trube Dragačeva