Pregled povezanih vesti • Oznaka: #ženskifudbal

Čačanske „kraljice“ bolje od ekipe Kraljice Marije

Već na prvom velikom takmičarskom ispitu seniorska ekipa nedavnoformiranog Gradskog ženskog fudbalskog kluba Borac iz Čačka ostvarilaje uspeh kome se malo ko nadao. U odličnoj partiji prikazanoj u sreduna terenu sa veštačkom travom Gradskog fudbalskog stadiona krajMorave, naše devojke su uspele da se domognu trofeja osvajača Kupa nateritoriji FSR Zapadna Srbija, savladavši ubedljivo, sa 5:0, ekipuKraljica Marija iz Vrnjačke Banje. Prvih 45 minuta Čačanke su odigrale pomalo u grču i podopterećenjem da su mlada ekipa i po godinama i po tome da imaju teknekoliko zvaničnih utakmica u nogama. Ipak, pojačane  sa nekolikonovih, ali odličnih devojaka iz Kragujevca, uspele su da ostvareubedljivu i zasluženu pobedu. Prvo poluvreme završeno je rezultatom2:0, a strelci su bili Zorana Đoković u 13. i Milica Obradović u 25minutu. Već na početku drugog dela igre rezultat je glasio 3:0,strelac ponovo Zorana Đoković. Tek nakon toga domaće su se opustile,razigrale i prelepim golom u 75. minutu iz akcije Rada Radenković –Zorana Đoković – Milica Obradović dolazi se do rezultat 4:0Najiskusnija u ekipi Borca Danijela Zarić ulazi u igru u 80. minutu, dabi golom u 89. postavila konačnih 5:0. Vremena za odmor i slavlje nema,jer već u subotu Čačanke čeka novi takmičarski ispit, utakmica 2.kolo Druge lige – Zapad protiv ŽFK “Slatke male” (Petrovac na Mlavi).Utakmica je na programu u subotu od 15 časova na terenu sa veštačkomtravom Gradskog fudbalskog stadiona kraj Morave.